دانشگاه مجازی

لیست داروهای مثبت کننده تست اعتیاد - دانشگاه مجازی

داروهایی وجود دارد که مصرف آن ها ممکن است تا چند روز سبب آن شود که تست اعتیاد مثبت دیده شود و از این رو باید بدانید که مصرف غیر عمدی این داروها ممکن است سبب اشتباهاتی در نمونه ی شما شود.
در این مطلب تک پزشک لیستی از این داروها را برای شما ارائه کرده است که در ادامه مطلب آورده شده است.

داروهایی که آزمایش اعتیاد را مثبت می کنند
خیلی از افراد به دنبال راهی هستند که تست اعتیاد آنها منفی شود و در آزمایش تقلب می کنند و در اینترنت به دنبال راهی برای منفی کردن تست اعتیاد جستجو می کنند در حالیکه بعضی از افراد که صادقانه آزامایش اعتیاد می دهند در کمال تعجب تست اعتیاد آنها مثبت می شود. در این مطلب داروهایی را معرفی می کنیم که تست اعتیاد را مثبت می کنند.
یکی از آزمایشاتی که لازم است قبل از استخدام، انجام شود آزمایش عدم اعتیاد برای استخدام است البته برای ازدواج هم تست اعتیاد ازدواج گرفته می شود یا در برخی از امور اداری دیگر تست اعتیاد لازم است.
نکته مهمی که در مورد تست اعتیاد وجود دارد این است که مصرف بعضی از داروها موجب مثبت شدن کاذب این تست می شود. در این صورت نیاز است آزمایش مجددا تکرار شود.
به همین دلیل، توصیه میکنیم دو روز پیش از انجام تست اعتیاد، از مصرف برخی از داروها خودداری کنید.

لیست داروهای مثبت کننده ی تست اعتیاد
داروهایی که ممکن است نمونه ی اعتیاد را مثبت نشان دهند به چند دسته تقسیم می شوند که برای هر آزمایش باید داروی مورد نظر را بشناسیم:

اپیوئیدها (تریاک و…)

به مجموعه ترکیبات شیمایی طبیعی و صنعتی مسکن شبیه به مرفین گفته می‌شود که در سیناپس گیرندهای عصبی اپیویید را تحریک می‌کنند.
عملکرد همگی آن‌ها در بدن همانند کار انتقال‌دهنده‌های عصبی ضد درد (اندورفین‌ها) است که از طریق تأثیر بر سلسله اعصاب مرکزی موجب تخفیف احساس درد در بدن می‌شوند. در زیر داروهایی که تست این ماده را مثبت می کنند آورده شده است:

ماده مورد بررسی
دارو

آمفتامین و متامفتامین (شیشه و …)
دکسترومتورفان

دیفن هیدرامین

کدئین، مورفین

ریفامپین

وراپامیل

کینین

فلوروکینولون ها

آمفتامین و متامفتامین (شیشه و …)

مت‌آمفتامین به گروهی از داروها به نام “آمفتامین‌ها” تعلق دارد که محرک‌های قوی دستگاه عصبی مرکزی هستند. در زیر داروهایی که تست این ماده را مثبت می کنند آورده شده است:

ماده مورد بررسی
دارو

آمفتامین و متامفتامین

آمانتادین

بوپروپیون

کلرپرومازین

دزیپرامین

دکستروآمفتامین

افدرین

ایزوکسوپرین

لابتالول

متیل فنیدیت

فنیل افرین

فنیل پروپانول آمین

پرومتازین

سودوافدرین

رانیتیدین

ریتودرین

سلژیلین

تپوریدازین

ترازودون

تریمیپرآمین

سرترالین

فن سیکلیدین

داروی روان‌گردان و منفک کننده است. این ماده در اواخر دهه ۱۹۵۰ به عنوان داروی بیهوشی ساخته شد ولی به دلیل عوارض جانبی آن، همچون روان آشفتگی و گمگشتگی، مصرف آن در اواخر دهه ۱۹۶۰ بیشتر تحت سو مصرف قرار گرفت. در آن سال‌ها این ماده به نام سرنیلان و به عنوان یک داروی بیهوشی برای حیوانات مورد مصرف قرار می‌گرفت.

ماده مورد بررسی
دارو

فن سیکلیدین

دکسترومتورفان

دیفن هیدرامین

ایبوپروفن

ایمی پرامین

کتامین

مپریدین

تیوریدازین

ترامادول

ونلافاکسین

ضد افسردگی های سه حلقه ای

ضدافسردگی‌های سه‌حلقه‌ای (به انگلیسی: Tricyclic Antidepressants) گروهی از داروها هستند که کاربرد اصلی آن‌ها در اختلال افسردگی است.

ماده مورد بررسی
دارو

ضد افسردگی های سه حلقه ای
 

کاربامازپین

سیپروهپتادین

دیفن هیدرامین

هیدروکسی زین

کوئتیاپین

کانابینوئید (حشیش و…)

مهمترین کانابینوئید فیتوکنابینوئید تتراهیدروکانانبینول (THC)، ماده روانگردان اولیه در شاهدانه است. Cannabidiol (CBD) یکی دیگر از اجزای مهم گیاه است. حداقل کانابینوئید 113 متفاوت از کانابیس وجود دارد که اثرات متفاوتی را نشان می دهد.

ماده مورد بررسی
دارو

کانابینوئید
 

افاویرنز

ایبوبروفن

ناپروکسن

پیروکسیکام

امپرازول

پنتوپرازول

لانسوپرازول

تولمتین

پرومتازین

باربیتورات

باربیتورات نام عمومی همهٔ داروهای دژم‌کننده (تضعیف کننده) و دپرسانت‌های سیستم عصبی مرکزی است. توان باربیتورات می‌تواند از میزان آرام‌بخش تا بی‌هوش‌کننده متغیر باشد. مصرف طولانی‌مدت باربیتورات می‌تواند وابستگی فیزیکی و روانی ایجاد کند.
نمونه این آزمایش با دو داروی زیر مثبت خواهد شد:

ایبوپروفن
ناپروکسن

ال اس دی

اِل‌اِس‌دی (LSD) با نام شیمیایی لایزرژیک اسید دی اتیل آمید (به انگلیسی: Lysergic acid diethylamide) که در فرهنگ عامه با نام اسید نیز شناخته می‌شود، معروف‌ترین سایکواکتیو در دسته روان‌گردان‌ها است. واژه LSD نخستین بار از کلمه آلمانی Lysergsäure diethylamid برگرفته شده است.
این ماده به‌طور گسترده برای مصارف تفریحی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور معمول ال‌اس‌دی بلعیده یا روی زبان نگه داشته می‌شود. این دارو همچنین بر روی حبه قند یا بلاتر هم قرار داده می‌شود.

ماده مورد بررسی
دارو

ال اس دی
 

آمی تریپتیلین

دی سیکلومین

ارگوتامین

پرومتازیم

سوماتریپتان

متادون

یک داروی سرکوب کننده صنعتی می‌باشد که غالباً به عنوان یک داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به افیون‌ها مانند تریاک و هروئین و مرفین به کار می‌رود.

ماده مورد بررسی
دارو

متادون
 

کلرپرومازین

کلومیپرامین

دیفن هیدرامین

ایبوپروفن

کوئتیاپین

تیوریدازین

وراپامیل

کوکائین

با نام غیررسمی کُک نیز شناخته شده، یک داروی محرک قوی اعتیادآور است که از برگ‌های گیاه کوکا بومی آمریکای جنوبی استخراج می‌شود.
از این ماده به طور گسترده برای انگیزه‌های تفریحی غیرقانونی و در پزشکی از آن برای بی‌حسی موضعی پیش از عمل جراحی استفاده می‌کنند. این محرک به شکل‌های گوناگون تهیه می‌شود و شکل خیابانی آن پودری کریستالی ریز و سفید رنگ است.
نمونه ی کوکائین با مصرف سه مورد زیر مثبت خواهد شد:

آموکسی سیلین
چای برگ کوکا
بی حس کننده های موضعی حاوی کوکائین

الکل

نمونه ی مصرف الکل ممکن است برای بسیاری، اهمیت زیادی داشته باشد و از این رو باید بدانید که تست الکل در خون میتواند با الکل های زنجیر کوتاه مانند ایزوپروپیل الکل مثبت شود.

بنزودیازپین ها

این ماده با مصرف داروی سرترالین که از داروهای ضد افسردگی محسوب میشود مثبت خواهد بود.

همچنین بخوانید: داروهای خواب آور کدامند؟

بازدید : - بار دسته بندی : داروها تاريخ : 20 نوامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها