دانشگاه مجازی

رابطه بدنسازی با غرایز جنسی - دانشگاه مجازی

آیا شما هم تا حالا به این مسئله فکر کرده اید که روابط جنسی چقدر میتواند بر روی عضله سازیتان در باشگاه تأثیرگذار باشد. بدنسازی فیزیولوژی و ساختار بدنی را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود ظاهر بسیار بهتری داشته باشد. بدن سازی تصویر زیباتری از بدن به وجود میاورد که باعث ایجاد اعتماد به نفسی می‌شود که می‌تواند روابط عاشقانه را شعله‌ور سازد.

ارتباط بین بدنسازی و غرایز جنسی
بدنسازی مانند بسیاری از اشکال دیگر ورزش شدید، تقویت کننده‌ی غرایز جنسی است. مسلماً ظاهر بدون چربی، خوش فرم و عضلانی بدن بدن سازان یک عامل محرک روان شناختی است. اما تأثیر روان شناختی چیزی فراتر از این تحریک ساده است.
دانشمندان عقیده دارند که در این سطح، ورزش شدید باعث برانگیختگی تولید هورمون مسئول تحریک جنسی در مردان و زنان، یعنی هورمون تستسترون می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند که سطح تستسترون در هر دو جنس، و در ورزشکاران و افراد غیر ورزشکار، به دنبال تمرینات شدید در بالاترین سطح قرار می‌گیرد. توضیحی که برای این مسئله ارائه شده این است که تستسترون برای فعالیت عضلانی اهمیت بالایی دارد. این هورمون جایگزینی گلیکوژن عضلات را پس از ورزش باعث می‌شود. گلیکوژن سوختی است که عضلات برای کسب انرژی برای فعالیت در طول تمرینات سخت مصرف می‌کنند.
هنگامی که با اعمال سطح بهینه‌ی زور خود بدن سازی می‌کنید، احتمالاً بالاترین سطح تستسترون را برای ورزش و نیز رابطه‌ی جنسی در بدن خود خواهید داشت. گردش خون در این میان نقش آفرینی می‌کند. تستسترون به وسیله‌ی غدد جنسی تولید می‌شود، اما اگر جریان خون به این غدد به علت کمبود ورزش و شرایط ضعیف جسمانی ناکافی باشد، تقلیل تولید این هورمون قطعاً به صورت کاهش میل جنسی نمود خواهد یافت.

البته ناتوانی جنسی مردان به طور کامل ناشی از عوامل جسمانی نیست. عوامل روان شناختی نیز می‌توانند به عنوان عوامل دخیل در اختلالات توان جنسی نقش آفرینی کنند. اگر چیزی وجود داشته باشد که مردان بیش از بیماری قلبی از آن هراسان باشند، آن چیز ناتوانی جنسی است. این عارضه مشکلی شایع است که می‌تواند به صورت ناتوانی در حفظ نعوظ آلت تظاهر یابد.
میل جنسی مهارشده همانند کاهش پاسخ جنسی است. در میان‌سالی، بسیاری از مردان بخشی از تحریک پذیری جنسی جسمانی خود را از دست می‌دهند. به طور طبیعی در حالت شهوت، مردان به رغم دشواری در ایجاد نعوظ، میل جنسی خود را از دست نمی‌دهند. با این حال، عوامل بسیاری وجود دارند که ممکن است میل جنسی را در مردان و زنان مهار کنند.
در بررسی انجام شده در دانشگاه پیتسبورگ، %35 زنان و %16 مردان مهار میل جنسی را گزارش دادند، به رغم اینکه این عده از روابط‌ زناشویی شادی برخوردار بودند. مردان هنگام برقراری رابطه نگرانی ویژه‌ای دارند. معمولاً مرد در برقراری رابطه پیش قدم می‌شود. حتی اگر شرایط او خوب باشد، باز هم احساس نگرانی دارد.
آیا او خواهد توانست نعوظ داشته باشد؟ آیا آلت او به حد کافی بزرگ است؟ آیا خواهد توانست شریک جنسی خود را ارضا کرده و او را به اوج لذت جنسی برساند؟ آیا بهتر از معشوق سابق شریکش خواهد بود؟ مردانگی او همیشه مورد نظر است.
ناتوانی جنسی در بیش از نیمی از موارد، علل جسمانی دارد. رایج‌ترین علل آن عبارتند از: بیماری دیابت که می‌تواند جریان خون را کاهش دهد، سخت شدن شریان‌ها، جراحی کمر یا لگن، عدم تعادل هورمونی، فشار خون بالا، و سوء مصرف مواد (شامل الکل). در واقع، یکی از اولین نشانه‌های دیابت ناتوانی جنسی است.

 
بدیهی است که سبک زندگی سالم شامل ورزش و تغذیه‌ی مناسب بهترین عامل پیشگیری از دیابت است. عوامل روان شناختی که زمانی تصور می‌شد تا %90 در مشکلات جنسی نقش داشته باشند، اکنون مسئول نیمی از موارد هستند. میل جنسی مهار شده ممکن است ناشی از مشکلات زناشویی، وخامت رابطه، افسردگی، استرس، تغییرات عمده‌ی سبک زندگی و انقلاب جنسی باشد.
بهترین توصیف در مورد میل جنسی مهار شده کاهش میزان فعالیت جنسی و عدم وجود جاذبه‌ی جنسی (افکار، خیال‌پردازی‌ها و غیره) است.
رابطه‌ی جنسی روزمره ممکن است پس از مدتی خسته کننده شده و باعث کاهش گرایش به رابطه گردد. اگر هر دو طرف شاغل باشند، مشکلات شغلی نیز می‌توانند زندگی جنسی آن‌ها را مختل کنند.فقدان جاذبه‌ی جنسی اغلب یکی از نخستین نشانه‌های افسردگی است.
عواملی مانند بازنشستگی، تغییرات شغلی، جابجایی به خانه‌ای جدید یا ازدواج مجدد می‌توانند باعث از دست دادن موقت میل جنسی شوند. مشکلات شغلی نیز می‌توانند وضعیت میل جنسی را وخیم‌تر سازند.
آزادی جدید زنان در انقلاب جنسی فشارهایی را پدید آورده است که سبب کناره گرفتن مردان از رابطه‌ی جنسی شده است. هنگامی که تقاضا برای رابطه‌ی جنسی از حد تمایل زن فراتر رود، ممکن است مرد تمایل خود را به طور کامل از دست بدهد. وازکتومی اگرچه بر توانایی روانی مرد تأثیر نمی‌گذارد، ممکن است اثر مهارکنندگی روانی داشته باشد.
ناتوانی جنسی اغلب موقتی است، اما مرد ممکن است اضطراب عملکردی را از ناکامی تجربه کند که به صورت زنجیروار به ناکامی‌های بعدی می‌انجامد. او حتی ممکن است در نتیجه‌ی این ناکامی از هر گونه مواجهه‌ی جنسی خودداری کند.
غلبه بر این اختلالات یا اضطراب‌ها توسط خود شخص ساده نیست. بسیاری از این مشکلات به وسیله‌ی متخصصان قابل تشخیص و درمان هستند. عدم تعادل‌های هورمونی را می‌توان جبران کرد و مشکلات روانی قابل حل هستند.
متخصص اورولوژی می‌تواند در جستجوی مشکلات دستگاه ادرار – تناسلی برآید. بیضه‌های کوچک می‌توانند نشان دهنده‌ی وجود سطح پایین تستسترون باشند. آزمایش خون نمایه‌ی هورمونی بیمار را در اختیار متخصص اورولوژی قرار می‌دهد.
عوامل اندامی موجود نیز می‌توانند به صورت پزشکی درمان شوند و سطوح پایین هورمون از طریق تزریق بالا برده شوند. داروهایی که نعوظ را بهبود می‌بخشند، به منظور مقابله با انتقال عصبی ناکافی ناشی از دیابت تجویز می‌شوند. قرص‌هایی مانند ویاگرا را نیز می‌توان برای ایجاد و حفظ نعوظ تجویز کرد.
مردان قدرتمند و قوی هیکلی که حتی می‌توانند اژدها را کشته و پا بر کره‌ی ماه بگذارند، هنگام برقراری رابطه‎‌ی جنسی مانند شیشه شکننده می‌شوند. مثلاً مورد «ویتو» را در نظر بگیرید.
دوستان ویتو به او حسودی می‌کردند. ویتو کل وقتش را صرف آموزش بدن سازی می‌کرد. شاگردان او اغلب خانم‌هایی بودند که در سالن ورزشی یا به صورت خصوصی در خانه‌ی خود آموزش می‌دیدند. ویتو پسری خوش قیافه، بلند قامت، خوش فرم، مجرد و ایتالیایی بود – که از نظر مشتریان او که از میان هنرمندان زیبا، زنان بی نظیر، مدل‌ها، جت سترها، نویسندگان و مدیران تجاری بودند، ویژگی‌های جذابی به شمار می‌رفتند.
ویتو از طریق بدنسازی دنیایی کاملاً متفاوت برای این خانم‌ها ایجاد کرده بود و در ازای دریافت 50 دلار، به آن‌ها امیدواری، توجه و محبتی اعطا می‌کرد که اغلب در زندگی این خانم‌ها وجود نداشت. آن‌ها نیز در مقابل هدایای فراوانی به او می‌دادند و او را به صرف شام و نوشیدنی دعوت می‌کردند که معمولاً به نوع دیگری رابطه می‌انجامید.
ویتو عاشق خانم‌ها بود، اما این عشق معمولاً به جایی می‌رسید که او در نهایت مجبور می‌شد به تنهایی بر روی تخت خواب خود دراز بکشد و بازی‌های اوکلندر ریدرز یا سلتیک را از تلویزیون تماشا کند یا حتی کتاب بخواند. با این حال، نمی‌توانست در مقابل پیشنهادهای خانم‌ها مقاومت کند.
اتفاق این داستان دوشنبه شب و به دنبال شوی اهدای جوایزی رخ داد که او به همراه مشتری هنرپیشه‌ی فوق‌العاده‌ی خود، «شیلا» در آن شرکت کرده بود. این نخستین بار بود که به همراه شیلا در خارج از سالن ورزشی حاضر شده بود.
پیش از آن و در تعطیلی آخر هفته، در یک پارتی شبانه بر روی قایق حضور پیدا کرده بود و سعی داشت با تمرینی سه ساعته در صبح آن روز خود را احیا کند. در نتیجه‌ی این تمرین خسته شده بود و مشتاقانه به تخت خواب خالی خود فکر می‌کرد. بنابراین هنگامی که شیلای جذاب پیشنهاد او را رد کرد، نمی‌توانست پیشنهاد جدیدی مطرح کند. هیچ چیز مطابق میل پیش نمی‌رفت. او نمی‌توانست باور کند که این همان ویتوی قبلی است.
همین وضعیت اندکی بعد در قراری با یکی دیگر از مشتریان رخ داد و سپس چند مورد دیگر. در نتیجه‌ی این ناکامی‌ها، خودباوری او رنگ می‌باخت.
ویتو با اطمینان از اینکه قطعاً مشکلی داشت، به متخصص مراجعه کرد تا معاینه شود، اما او از نظر جسمانی مشکلی نداشت.
دکتر به او گفت: «مشکل در ذهنیت توست». «آرام باش، هنوز فرصت داری. یادت باشد نمی‌توانی پاسخ جنسی داشته باشی. این پاسخ با استراحت و داشتن حالت روحی مثبت به وجود خواهد آمد. با وجود این همچنان شانس داری، و مشکل صرفاً به دلیل زیاد شدن روابط جنسی رخ داده است».
ویتو پس از آن دو ماه کامل فقط به شغل خود پرداخت. سپس با «آدری» ملاقات کرد. خانم منشی‌ای که به تازگی تمرینات کاهش وزن را در باشگاه آغاز کرده بود. آن دو قرارهای زیادی با هم داشتند که هیچ گاه به رابطه‌ای فراتر از بوسه‌ی شب به خیر نمی‌انجامید. ویتو از محبت رو به رشدی که از نزدیک شدن به او ناشی می‌شد، لذت می‌برد.
او در برنامه‌ی کاری شلوغ خود زمانی را برای بودن با آدری و تمرین کردن با او در نظر گرفته بود. با این مشغولیت جدید به تمرین، صمیمیت آن‌ها افزایش یافت. آن‌ها نقاط قوت و ضعف خود را با هم مطرح ساختند که راه را برای محبت و پشتیبانی دوجانبه باز نمود.
ویتو روز به روز احساس راحتی بیشتری می‌کرد. یک روز بعد از ظهر که همراه آدری در خانه‌ی او بود و مشغول تماشای فوتبال روز دوشنبه بودند، هر دو از اینکه فعالیتی غیر از تمرین داشته باشند، خوشحال بودند. ویتو در عشق آدری غرق شده بود و در انتظار یافتن نتیجه‌ی این بازی بود.
فقدان تمایل جنسی اغلب ناشی از ارتباطات ضعیف با افراد دیگر است. هر دو طرف فکر می‌کنند که رابطه به طور طبیعی پیش می‌آید و نباید در مورد آن سخن بگویند. بسیاری از افراد میان‌سال امروزی، در حالی به این سن رسیده‌اند که هرگز در مورد رابطه‌ی جنسی فکر نکرده‌اند.
امروزه می‌توانید در مورد آنچه در شما ایجاد جذبه‌ی جنسی می‌کند و آنچه بر خلاف میلتان است، با دیگران سخن بگویید. در این گفتگوها خونگرم و مهربان باشید.تمرینات بدن سازی را با یکدیگر انجام دهید. متخصصان پزشکی اعلام کرده‌اند که ورزش آرام‌بخش‌هایی را در بدن آزاد می‌سازد که افسردگی و اضطراب را از بین می‌برند و سلامتی روانی بهتری ایجاد می‌نمایند.
بدن سازی فیزیولوژی و ساختار بدنی را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود ظاهر بسیار بهتری داشته باشد. بدن سازی تصویر زیباتری از بدن پدید می‌آورد که باعث ایجاد اعتماد به نفسی می‌شود که می‌تواند روابط عاشقانه را شعله‌ور سازد.
احساسات در حین ارتقاء وضعیت جسمانی خودباوری و احساس جذاب‌تر شدن و جذاب‌تر به نظر رسیدن تقویت می‌شوند. حس جدیدی از خودآگاهی و آگاهی از عواطف در انسان به وجود می‌آید که می‌تواند در قالب تمایل جنسی متبلور شود. انجام حرکات بدن سازی با همراهی جنس مخالف، صمیمیت را افزایش می‌دهد و روابط جنسی می‌توانند در سایه‌ی این صمیمیت گسترش یابند.
هنگامی که از تناسب اندام برخوردار باشید، موضوعات جنسی اهمیت کمتری می‌یابند. برخی بر این باورند که ارتباط جسمانی بین دو نفری که با هم تمرین می‌کنند، می‌تواند ارتباطی بیوشیمیایی باشد. حتی بوی عرق طرف مقابل نیز ممکن است محرک باشد.
تمرین کردن همراه با هم، زمان در کنار هم بودن را در اختیار دو طرف قرار می‌دهد که برای تقویت روابط ارزشمند است. شرایط جسمانی مساعد دعوت به عشق ورزی است. ناتوانی جسمانی در شور و اشتیاق زندگی سالم از میان می‌رود.
منبع: moshaver

بازدید : - بار دسته بندی : سلامت جنسی تاريخ : 21 نوامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها