دانشگاه مجازی

روش های تنگ کردن واژن طبیعی و بدون جراحی - دانشگاه مجازی

شل شدن واژن می تواند دلایل مخلفی داشته باشد. برای تقویت کردن ماهیچه ها و تنگ کردن واژن گشاد شده، نیاز به مقدار زیادی پروتئین دارید. یکی از نگرانی خانم ها پس از زایمان کردن، تنگ کردن واژن است.
خانم ها باید به این نکته توجه داشته باشند که واژن قابلیت ارتجاعی دارد و هر موقع که لازم باشد تنگ و یا گشاد می شود. تصورات اشتباهی در این مورد وجود دارد از جمله اینکه واژن گاهی خاصیت ارتجاعی خود را به کلی از دست داده و برای همیشه دچار افتادگی می شود که این باور اصلا درست نیست.

تنگ کردن واژن با روش های طبیعی
خیلی از خانمها با مشکل گشادی واژن روبرو می شوند که باعث تعضیف اعتماد به نفس آنها هنگام رابطه جنسی می شود. بسیاری از مردم بر این باورندکه گشادشدن واژن  مربوط به داشتن رابطه جنسی بیش از حد میباشد که نادرست است.
خانم هایی که زایمان طبیعی سختی داشتن که موجب کشیدگی واژن و گشاد شدن واژن شده است. مهمترین علت آن زایمان طبیعی بعلت بازشدن ماهیچه های واژن میباشد. عوامل دیگر عبارتند از پیری، چاقی، فشار هنگام سرفه، عطسه و یا خنده است.

9 روش برای تنگ کردن  دیواره های واژن
روش های متعددی برای تنگ کردن واژن پیشنهاد می شود که در این پست به تعدادی از آن ها که به صورت تجربی و یا علمی اثبات شده اند خواهیم پرداخت:

تمرینات Kegel برای دیواره های واژن

تمرینات Kegel تمرینات گره و انتشار است که می تواند عضلات کف لگن قوی ترشود. بهترین چیز در مورد این تمرینات این است که می توان آنها را در خانه بدون کمک از وسایلی انجام داد. برای انجام دادن این تمرینات مراحل زیر را انجام دهید:
روش اول:

در زمان ادرار ،بدون استفاده از دست ماهیچه هایتان را جمع کنید تا جایی که جلوی ادرار را به مدت ۴ ثانیه بگیرید
بعد دوباره رها کنید تا ادرار جاری شود.

روش دوم:
تمرینات کیگل بر روی ماهیچه های بخش پایینی لگن خاصره فشار وارد کرده و آنها را تمرین می دهد.(در حالت بدون ادرار و طبیعی ) اگر می خواهید که چک کنید تا مطمئن شوید که به ماهیچه به درستی فشار می‌آورید ، می توانید:

یک یا دو انگشت تمیز خود را داخل واژن کنید
و بعد شروع به سفت کردن ماهیچه نمایید
اگر احساس کردید که به انگشتتان فشار وارد می‌شود حتی به اندازه خیلی کم، مشخص می‌شود که شما در مسیر درستی حرکت می‌کنید
۴ تا ۸ بار در روز، به مدت ۱۵ دقیقه این‌کار را انجام دهید
این کار بین هشت تا ده هفته زمان خواهد برد

این مدت زمان باید طی شود تا شما بتوانید نشانه های پیشرفت را مشاهده کنید اما تحمل کنید و بدانید که قطعاٌ نتیجه خواهد داد چراکه اساس کار کیگل هم ، مثل همه تکنیک‌های وزنه برداری و بدن‌سازی برای تاثیر به زمان نیاز خواهد داشت. میله های هالتر واژن هم برای این مسئله تاثیر گذار خواهد بود.

تنگ کردن واژن

مخروطهای واژنی

یکی دیگر از راه های رایج برای سفت کردن واژن استفاده از مخروط های واژنی ست. این مخروط در اندازه ها و وزن های مختلف ساخته شده و ورزش باید به مدت ۱۵ دقیقه انجام شود و شامل قرار دادن یک مخروط در داخل واژن است.
با یادگیری چگونگی انجام  تمرینات تحت نظر درمانگرتان، و پس از جاگذاری مخروط ها در واژن توسط وی، به مدت حداقل ۵ تا ۲۰ دقیقه، سپس با قرار دادن وزنه ها در داخل مخروط ها، با حداقل دو بار تکرار ۱۰ دقیقه ای در روز، می توانید نتایج قابل توجهی را حداکثر در «۶ هفته درمان» به دست آورید.
مخروط واژنی وسیله ای برای تقویت، بازآموزی و تحریک گیرنده های عمقی عضلات کف لگن می باشد. برای شروع مخروط هایی با حجم بزرگتر و وزن کمتر استفاده می شود. در مراحل انتهایی مخروط هایی با حجم کمتر و وزن بیشتر استفاده می شود.
طول تاثیر از سه هفته تا سه ماه است و معمولا باید سه بار در روز و هر مرتبه ۱۵ دقیقه در روز استفاده شود. بعد از اینکه طول مدت درمان گذرانده شد برای حفظ توانایی عضلات کف لگن، بهتر است از مخروط ها دو بار در هفته و هر بار یک مرتبه در روز انجام گیرد.

عادات  تغذیه سالم و تناسب اندام

راه دیگری که موجود است، مداخله در رژیم غذایی برای تنگی واژن است. غذاهای سرشار از فیتواستروژن های طبیعی مانند، شنبلیله، دانه سویا، دانه کنجد، نخ، انار، و هویج .با مصرف منظم، شما می توانید فیتواستروژن به اندازه کافی دریافت کنید. ترکیب این مواد غذایی با ورزش kegel کمک خواهد کردبه بازگرداندن قابلیت ارتجاعی از دست رفته با جنبه های تغذیه ای لازم برای افزایش کشسانی مناسب واژن. پیدا کردن رژیم غذایی درست برای این نوع از مسائل یک چالش بزرگ برای هر کسی است.همراه با رژیم غذایی خود، یک روال تناسب اندام که مطمئنا به شما کمک خواهد کرد برای داشتن واژن تنگ تر.

توپ  بن وا Ben Wa Ball

تمرینات Kegel گاهی اوقات به اندازه کافی موثر نیست، پس سعی کنید از ترکیب توپ بن-WA استفاده کنید. توپ بن-WA به طور گسترده ای می توانید آنها را با احتیاط در خانه را در طول روز انجام دهید. این توپها از جنس پلاستیکی و فلزی هستند.
یک توپ را  پس از دیگری قرار دهید و با فشار دادن پاها به هم توپهارا نگه دارید. برای مبتدیان و کسانی که با ماهیچه PC ضعیف، دارندتوپ پلاستیکی و یا توپ Duotone بزرگتر به جای توپ فلزی بهتر است. توپ فلزی تمایل به خارج شدن از (واژن) دارد اگر ماهیچه PC به اندازه کافی قوی نباشد.

درمان های خانگی برای تنگ کردن واژن

سبزی های مختلف را می توان برای سفت کردن واژن استفاده کرد. زردچوبه Comosa یک درمان بالینی ثابت برای ساخت یک واژن تنگ است. از طریق دوش واژینال طبیعی، کمک به بازگرداندن خاصیت ارتجاعی و استحکام از دست داده واژن  را اصلاح کرد. دوش واژینال طبیعی را می توان با انواع مواد طبیعی از جمله انگور فرنگی پخته، آب آهک و آب مقطر و سرکه تهیه کرد.
تنگ کردن واژن با سرکه
سرکه صدها سال است که به عنوان کوچک کننده و تنگ کننده واژن استفاده شده و برای درمان عفونت مخمر در زنان نیز بسیار محبوب است. برای تنگ کردن واژن با سرکه، زنان معمولا چند قاشق چایخوری سرکه به آب حمام اضافه کرده و 30 دقیقه با آن حمام می کنند.
همچنین می توانید مقداری سرکه را با آب و به نسبت 1 به 2 مخلوط کرده و محلول را با استفاده از بطری فشاری به داخل واژن وارد و واژن را با آن شستشو دهید. سپس بلافاصله حمام کنید یا تنها منطقه خارجی واژن را با صابون ملایم و آب گرم بشویید.
این روش اثر دائمی نداشته و تاثیر آن موقتی است.
هشدار 1: حتما از سرکه رقیق شده با آب استفاده کنید تا از تحریک بافت واژن جلوگیری شود.
هشدار 2: اگرچه بسیاری از مردم معتقدند سرکه چه به صورت خوراکی یا موضعی در این زمینه موثر است اما طبق گفته برخی منابع این تنها یک باور اشتباه است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و استفاده از سرکه در واژن می تواند با عوارض جدی همراه شود.

همچنین بخوانید: تنگ کردن واژن با آب انار

ورزش اسکات

اسکات تمرینات بسیار خوبی برای سفت کردن (واژن) شل هستند. اسکات به شما کمک خواهد کرد قدرت از دست رفته و کششی واژن را بدست اورید. نگران نباشید، با پای خود در خارج از عرض لگن خود به ایستادگی و محل انگشتان شما فشار بیاورید. مطمئن شوید که پای شما در سطح هستند.
بعد، وانمود کنید که شما در حال نشسته بر روی صندلی با ستون فقرات خود در موقعیت خنثی با  قفسه سینه شما برداشته شود. همانطور که شما ایستاده، هستید لازم است تا از طریق پاشنه خود را فشار به منظور ایستادگی به انگشتان پای خود وارد کنید. این تمرینات ترکیبی بدون توجه به آنچه هدف شما چیست واقعا مفید است.

انجام یوگا، جاده بلند مدت تنگی واژن

اگر شما به طور منظم تمرین یوگا، انجام دهید انبساط و انقباض ماهیچه های لگن، موجب سفتی فلاپی واژن میشود.
برای تقویت ماهیچه های لگن؛ دیواره واژن و کلیه توصیه میشود به مدت چند هفته یا چند ماه، هر روز پنج مرتبه، هر بار ده دقیقه، حرکات آرام یوگا را انجام دهید.
تمرین بالا بردن پاها یکی از تمرین های بسیار مؤثر میباشد ولی توجه کنید که زمانی که پای خود را بالا یا پائین می آورید پاها نباید خم شود. روی زمین دراز کشیده و پاهایتان را یکی بعد از دیگری بالا ببرید.

ژل های تنگ کننده

ژل تنگ کننده کرم طبیعی ست که با سفت کردن و تقویت ماهیچه های واژن کار می کند. این ژلها ازمواد طبیعی تشکیل شده است، وبرای چندساعت اثر گذار هستند اکثر این ژلها حاوی عصاره انار بوده که ضمن ایجاد خاصیت چسبندگی به بازگرداندن لذت جنسی به بانوان و همسرشان کمک می نماید. خانمهایی که دچار شل شدگی عضلات واژن و باز شدن بیش از حد سوراخ مجرای واژن میباشند میتوانند با استفاده از این ژل تنگی لذت بخشی را تجربه کنند.

ویتامین E

ویتامین E یک مرطوب کننده خوب برای رفع خشکی واژن و از موثرترین شیوه های تنگ کردن واژن است که با تقویت دیواره ها، افتادگی و شل شدن واژن را درمان میکند .
1 عدد کپسول ویتامین E را با دقت بررسی کنید که قسمتی از پوشش آن تیز یا خراشیده نباشد، سپس در حالت ایستاده یا دراز کشیده به آرامی کپسول ویتامین E را داخل واژن بگذارید . نیاز به شکستن کپسول نیست برای این که PH واژن بطور طبیعی روغن را جذب میکند.

همچنین بخوانید: نیاز بدن به ویتامین E

بازدید : - بار دسته بندی : بیماری های زنان تاريخ : 21 نوامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها