دانشگاه مجازی

ویاگرا چیست و چه عوارضی دارد؟ - دانشگاه مجازی

وباگرا چیست؟
آقایانی که زودانزال می شوند احتمالا داروی ویاگرا را امتحان کرده اند. ویاگرا باعث افزایش جریان خون در آلت تناسلی مرد می شود و به نعوظ کمک می کند و در بهبود رابطه ی جنسی آقایان بسیار موثر است.
اين دارو دربازار مانند يك محصول تقويت كننده به فروش مي رود و برخي فروشندگان سود جو طوري آنرا تبليغ مي كنند كه افراد فكر نمي كنند اين دارو براي درمان يك ضعف جنسي مصرف مي شود.
از این رو در این مطلب از تک پزشک به همراه شما به اطلاعات دارویی ویاگرا خواهیم پرداخت.

ویاگرا چیست؟
وياگرا قرص كوچكي است كه هر زمان از روز مي تواند مصرف شود. بعضي ها فكر مي كنند اين قرص باعث تحريك آنها مي شود، ولي اين گونه نيست و فقط براي نعوظ به شما كمك مي كند.
اگر مشكلات عصبي داريد كه در روابط زناشويي شما ايجاد تداخل كرده است وياگرا درمان مشكل شما نيست. اين دارو يك درمان موقتي است و براي مشكل شما شفا بخش نيست. و اگر چنين مشكلي داريد هر بار كه مي خواهيد رابطه داشته باشيد به آن احتياج خواهيد داشت.
اما برتري وياگرا كه موجب رواج آن شده است اين است كه اين درمان موقتي براي هر 8 نفر از 10 نفر جواب مثبت داده است و توانسته مشكل آنها را حل كند.

شرايط استفاده از ویاگرا
متخصصان معتقدند كه كسي كه اين دارو را مصرف مي كند بايد كاملاً بفهمد كه اين دارو بايد با نظر پزشك مصرف شود، هر چند اين روزها حتي در اينترنت هم به سادگي قابل دسترسي است.
همينطور بايد از شرايط مصرف، احتياط هاي لازم و تداخل دارويي آن اطلاع داشته باشيد، چه بسا سبب عوارضی در سلامت مصرف كننده آن شود.
اگر تحت درمان هستيد یا اگر داروهاي ديگري مصرف مي كنيد و اگر از بيماري رنج مي بريد قبل از مصرف اين دارو بهتر است با پزشك معالج خود مشورت كنيد.
همچنین بخوانید: حس مردان و زنان به رابطه ی جنسی چگونه است؟

مقدار مصرف و زمان اثر
مانند تمام درمان هاي دارويي بسيار مهم است كه هر بار فقط به اندازه تجويز شده مصرف كنيد. هيچگاه بيش از مقدار دوز تجويز شده را در هر نوبت مصرف نكنيد.
وياگرا 2 دقيقه پس از مصرف تا يك ساعت و نيم به شرط آنكه فرد كاملاً تحريك شده باشد مؤثر است. مصرف بيشتر اين دارو در سرعت عملكرد آن تأثيري ندارد و البته براي سلامتي فرد بسيار خطرناك است.
اگر در سلامت كامل به سر مي بريد و هيچ دارويي مصرف نمي كنيد در اين صورت 50 ميلي گرم كه براي بيشتر مردان كافي است مي تواند مشكل شما را كاملاً حل كند.
اگر يك قرص 50 ميلي گرمي استفاده كرديد و مشكل شما حل نشد آنگاه مي توانيد از دوز 100 ميلي گرم استفاده كنيد البته براي نوبت بعد.
تداخل های دارویی
شما مي توانيد وياگرا را با بعضي داروها مصرف كنيد اما بايد ميزان مصرف خود را پايين تر بياوريد. اگر در حال حاضر از داروهاي زیر استفاده می کنید بهتر است از دوز پايين وياگرا مثلاً 25 ميلي گرم مصرف كنيد:

اریترومایسین Erythromycin
کتوکنازول Ketoconzole
Itraconazole
Ritonavr
Saquinavir

حساسیت و موارد منع مصرف
همانند بسياري از داروهاي ديگر بعضي ها به وياگرا حساسيت دارند. اگر هنگام مصرف اين دارو با عوارضي مانند حساسيت روبرو شديد بايد با پزشك خود تماس بگيريد. ممكن است اين عوارض شديد باشد در اين صورت خود را به اورژانس برسانيد.
كساني كه بعضي بيماري ها را دارند به هيچ وجه نبايد از وياگرا استفاده كنند. وياگرا براي افراد زیر نباید استفاده شود:

ناراحتي هاي قلبي
زخم معده
مشكلات تنفسي
كساني كه سكته كرده اند يا دچار حمله قلبي شده اند
افرادي كه فشار خون بالا دارند

بدانيد كه اگر يكي از اين بيماري ها را داشته باشيد و وياگرا مصرف كنيد ممکن است عوارض بسیار خطرناکی برای شما داشته باشد.
خانم هاي باردار و شیرده، نبايد از وياگرا استفاده كننند. چون اين دارو براي مردان ساخته شده است درباره عوارض آن بر خانم ها تحقيقات كافي انجام نشده است بنابراين بهتر است خانم ها درباره مصرف آن بيشتر تأمل كنند.
يك درمان مشخص روي افراد مختلف نتايج متفاوتي دارد. هيچ كس نمي تواند بگويد يك دارو چه اثري روي همه بيماران خواهد داشت.
اگر هنگامي كه از وياگرا استفاده مي كنيد احساس خوبي نداريد يا اذيت مي شويد ممكن است به كمك هاي اورژانسي نياز داشته باشيد، به خصوص اگر در ناحيه سينه احساس درد داشتيد، احساس تنگي نفس يا واكنشي حساسيتي داشتيد بايد آن را جدي بگيريد و به سرعت خود را به پزشك برسانيد.
حمله قلبي، سكته و مرگ ناگهاني از عوارضي بوده كه گريبان بعضي از مصرف كنندگان وياگرا را گرفته است. اين مشكلات خطرناك اغلب به اين دليل بوده است كه شخص مصرف كننده، بيماري قلبي يا عروقي داشته و خود از آن بي اطلاع بوده است.
اگر شما هم كوچكترين شكي درباره اين بيماري ها داريد قبل از مصرف اين دارو بهتر است يك تست ورزش بدهيد.

همچنین بخوانید: عوارض استفاده از اسپری تاخیری

عوارض جانبی
وياگرا دارويي است كه فقط وقتي كه فرد از نظر جنسي كاملاً تحريك شده است به نعوظ او كمك مي كند و در غير اين صورت پاسخ گو نيست. بعضي از افراد زماني كه وياگرا مصرف مي كنند احساس گيجي مي كنند که دليل اين امر تغييرات فشار خوني است كه اين دارو سبب آن مي شود.
اگر اين احساس باز هم تكرار شد ممكن است شما بيماري فشار خون داشته باشيد و از آن بي خبر باشيد و در اين صورت بايد حتماً با پزشك خود تماس بگيريد.
اگر هنگام مصرف وياگرا در قفسه سينه خود هر نوع دردي احساس مي كنيد بهتر است در اولين فرصت پزشك خود را ملاقات كنيد و اين مشكل را با او درميان بگذاريد. چون ممكن است يك بيماري قلبي پنهان داشته باشيد.
هنگام استفاده از وياگرا ممكن است نعوظ شما سه تا چهار ساعت طول بكشد و پس از ارضا به حالت عادي بازگرديد.
اگر از اين دارو استفاده كرديد و نعوظ شما بيش از 5 ساعت طول كشيد ممكن است به درمان ديگري احتياج پيدا كنيد بايد به پزشك مراجعه كنيد و اگر اين مشكل را رفع نكنيد احتمال دارد ناتواني بلند مدت براي شما پيش آيد.
عوارض معمول وياگرا شامل:

خواب آلودگي
دل پيچه
احساس گرماي شديد
گرفتگي در سينوس ها
سردرد

است اما اين علائم هميشه تكرار نمي شوند به خصوص كساني كه قبلاً از آن استفاده كرده باشند.
به خاطر داشته باشيد هيچكس مانند شما از وضعيت بدنتان خبر ندارد، پس اگر هنگام استفاده از وياگرا احساس فوق العاده اي داريد خوب مي توانيد از آن استفاده كنيد، ولي اگر بعد از استفاده از اين قرص ها احساس خوبي نداشتيد بهتر است به فكر سلامتي خود باشيد.
حداقل كاري كه مي توانيد انجام دهيد يك تست ورزش زير نظر متخصص قلب و عروق است.

چه كسي مي فهمد؟
چه كسي خواهد فهميد كه شما ویاگرا مصرف مي كنيد؟
باید گفت که هيچكس نمي فهمد مگر اينكه خودتان به او بگوييد. بهتر است بدانيد اين دارو در كيفيت نعوظ تأثير چنداني ندارد و فقط در صورتي كه براي اين كار ناتواني داريد به آن احتياج خواهيد داشت.
بعضي افراد براي افزايش لذت از اين قرص ها استفاده مي كنند و بعد متوجه مي شوند چنين تأثيري نداشته است. اين قرص ها هيچ كار فوق العاده اي نمي كنند مگر درمان موقتي مشكلي كه درباره آن صحبت شد.
بدانيد كه وياگرا از شما در برابر هيچكدام از بيماري هاي مقاربتی منتقل مي شوند حفاظت نمي كند.
همچنین بخوانید: قرص تادالافیل چیست؟

بازدید : - بار دسته بندی : سلامت جنسی تاريخ : 10 دسامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها